• PIELĘGNIARKA

wtorek 12:00 - 15:35

środa 8.00 - 11.00

Szanowni Państwo:

Obejmuję bieżącą opieką uczniów uczęszczające do placówki

Służę pomocą nauczycielom w realizacji programu  promocji zdrowia.

W gabinecie udzielana jest pomoc doraźna, gdy dziecko przebywa na terenie placówki i coś się wydarzy.  Udzielam porad, nie leczę. Jeżeli dziecko przyjmuje jakieś leki powinno je mieć przy sobie. Jest także możliwość pozostawienia leku w gabinecie. Powinien być on podpisany imieniem i nazwiskiem ucznia oraz zalecone dawkowanie –  aktualne zaświadczenie wystawione przez lekarza prowadzącego.

Karty na kolonie, zimowiska, obozy będą wypełniane po okazaniu książeczki zdrowia dziecka.

W bieżącym roku wszyscy uczniowie będą mieli wykonane badania przesiewowe ( waga, wzrost, ostrość wzroku ).

kl. I – Uczniowie podlegają badaniu profilaktycznemu. Po otrzymaniu karty badania profilaktycznego ucznia kl. I należy badanie wykonać u swojego lekarza, a następnie kartę badania zwrócić do gabinetu.

kl. VIII – na zakończenie szkoły podstawowej będzie wydawana dokumentacja medyczna ucznia. Proszę rodziców o zgłaszanie się osobiście po odbiór dokumentów.

Nie będą one wydawane uczniom.

Ze  wszystkimi  zapytaniami i  wątpliwościami proszę zgłaszać się

osobiście lub telefonicznie w godz. pracy gabinetu,  mailem: mspiel@o2.pl lub przez wychowawcę.